fbpx

Tarot i jego tajemnice

Dla kogo?

Karty tarota nie przepowiadają przyszłości – Tarot jest narzędziem duchowego przewodnictwa i pozwala podczas seansu połączyć się z wewnętrzną mądrością, ukrytą w każdym człowieku.

Odczyty tarota pomagają zrozumieć, co dana osoba powinna wiedzieć o konkretnej sytuacji. Kart najlepiej używać jako narzędzia do odkrycia własnej wewnętrznej mądrości i wskazówek dotyczących przyszłości, ponieważ odczyty dają wgląd w przeszłe, obecne i przyszłe wydarzenia na podstawie obecnej ścieżki życia. Karty niekoniecznie ujawniają, co się wydarzy, ale zamiast tego pozwalają zrozumieć sytuację i określić najlepszy sposób działania w oparciu o to, co jest znane.

Tarot jest więc przede wszystkim dla osób, które poszukują rozwiązań ukrytych w nich samych. Najlepiej na seans przyjść z konkretnym problemem, który wymaga przemyślenia i przewodnictwa duchowego, aby móc odnaleźć w tarocie rozwiązania.

Jak wygląda seans?

Nie ma powodu, aby bać się odczytu kart. Wbrew powszechnym mitom dotyczących tarota, raczej nie służy on do przewidywania czyjejś śmierci lub rzucania klątw. Karty Tarota, sczytują informacje z pola morfogenicznego człowieka, podając najbardziej prawdopodobny wariant zdarzeń.  W czasie seansu wyciągane karty i sposób ich rozłożenia stworzą unikalną wiadomość, którą będzie wymagała mojej interpretacji.

Zachęcam klientki i klientów, aby zadawali mi pytania i mówili tyle, ile pragną. Można przychodzić z listą pytań, można także jedynie chcieć sprawdzić, co pojawi się w kartach spontanicznie. Tasuję karty, układam je i odwracam po kolei. Każda karta ma swoje znaczenie, ale prawdziwa historia dzieje się, gdy widzisz, jak karty współdziałają. Gdy pojawią się jakieś wiadomości, klient często zaczyna nawiązywać połączenie duchowe i zadawać głębsze pytania.

Zrozumienie symboli – jak działa Tarot?

Istnieją 22 karty Wielkich Arkanów, które ujawniają większe tajemnice i 56 kart Mniejszych Arkanów, które ujawniają mniejsze sekrety.

Mniejsze Arkana Tarota symbolizują codzienne aspekty życia, dając wgląd w nasze wyzwania, talenty, możliwości i doświadczenia wzlotów i upadków. Każdy kolor reprezentuje żywioł: buławy to ogień, miecze to powietrze, puchary to woda, a denary to ziemia. Kolory w tarocie mogą odzwierciedlać postawę i temperament, na przykład wybuchowość lub przywiązanie do spraw materialnych. Określenie znaczenia karty zależy od pytania, klienta oraz rozmieszczenia innych kart.

Wielkie Arkana są ponumerowane od 0 do 21, zaczynając od Głupca, a kończąc na Świecie. Te karty odpowiadają kamieniom milowym w historii życia lub archetypicznej Podróży Bohatera, jak twierdzi Joseph Campbell w książce Bohater o tysiącu twarzy. W tym sensie karty Wielkich Arkanów reprezentują 22 nieuniknione fazy lub etapy każdej podróży, które wszyscy napotkamy podczas naszego życia. Możliwe jest również, że te fazy będą się powtarzać i powtarzać wielokrotnie, tworząc cykliczną naturę życia, w której nie ma prawdziwego początku ani końca. Każda podróż jest inna, nie ma jednego sposobu na jej odbycie, tak samo, jak nie ma jednego sposobu na życie.

W sesjach Tarota posługuje się również jasnowidzeniem i jasnosłyszeniem